השותפים שלך לפיתוח אפליקציות ב Power Platform

חברת אופק פוינט היא מהראשונות בארץ שאימצו את Microsoft Power Platform והחלו לבנות פתרונות עסקיים ומערכות שלמות באמצעות הפלטפורמה.

אנו עושים שימוש ב Microsoft Power Platform כפתרון שלם שטומן בתוכו כח עצום המשלב תהליכים, ניתוח נתונים ובניית אפליקציות שלמות ללא שורה אחת של קוד.

המטרה שלנו – לעזור ללקוחות שלנו להגיע לידי דיגיטציה מלאה באמצעות השימוש בפלטפורמה.
פלטפורמת Microsoft Power Platform כוללת את המוצרים – Power BI, Power Apps, Power Automate ו Power Virtual Agent כל המוצרים יחד משולבים יחד לכדי פתרונות רבי עוצמה שיכולים להפוך תהליכים מורכבים שבעידן אחר היו לוקחים חודשים רבים לפיתוח בתוך זמן קצר במהירות וביעילות כל זאת בשילוש יכולות מדהימות שבאמת משנות את פני הארגון.

מה שירותי ה Power Platform שלנו כוללים?

בין אם אתם מחפשים להשתמש ב PowerApps לעצב ולקדם טפסי sharepoint או אם אתם מחפשים ליצור דוחות או דשבורדים באמצעות PowerBI בלבד או שאולי אתם מחפשים לבנות תהליך עיסקי של אישורי מסמכים או כל פתרון אחר שאליו תרצו להגיע אנחנו נוכל לעזור!.
אנו נספק לכם החל מהידע לעשות זאת בעצמכם ועד יישום הפתרון משלב האפיון ועד לשלב העלייה שלו לאוויר כל זאת בהתחשב בזמנים ובתקציב שלכם. הינה כמה דוגמאות ממה שכבר עשינו עד היום:

מיגרציה לאפליקציות ישנות (infopath, מערכות ישנות)

אנחנו נעזור לכם לקחת אפליקציות ישנות שכבר קיימות המון שנים בארגון ולהפוך אותם לאפליקציות על גביי ה Power Platform

אוטומציה של מסמכים ו ארגון Paperless

בין אם אתם ארגון קטן או גדול כולכם עובדים עם מסמכים. חלק גדול מהארגונים כיום עובדים עם מסמכי נייר ומערכות ישנות לתיוק מסמכים כמו תיקיות רשת, חתימה ידנית על מסמכים ועוד. אנחנו ניקח את הארגון שלכם צעד אחד קדימה ונעזור לכם להשתמש ב Power Platform להפוך את הארגון לדיגיטלי ולהפסיק להשתמש במסמכי הנייר או בתהליכים ישנים של ניהול מסמכים ותהליכים הקשורים בכך.

ניהול ויישום תהליכים עסקיים - (BPM (business process management

לכל ארגון ישנם תהליכים עסקיים רבים החל מבקשות חופשה של עובדים ועד חיבור בין מערכות, תהליכי אישורים ועוד. אנו נסייע לכם ליישם כל תהליך עיסקי הקיים בארגון באמצעות שימוש ב Power Platform כך שכל תהליך יוכל להיות נגיש לכל עובדי הארגון ולייעל את העבודה הארגונית בצורה מופלאה!

מה קורה לאחר מכן?

לאחר שתפנו אלינו, ניצור אתכם קשר במהירות האור כדי לקבוע פגישה מקוונת של 30 דקות כדי לדון בצרכים העסקיים שלכם.

בהתאם לצרכים והדרישות שלכם, נקבע פגישה נוספת לדיון בפירוט רב יותר על היקף הפרויקט. לאחר שנקבע את מה שאתה צריכים נוציא מסמך מסודר בו תוכלו לראות את המחיר לכל הפרוייקט, את לוחות הזמנים ומה התוצר הסופי שאותו תקבלו עד לרגע ה Delivery. אנחנו נהיה איתכם לאורך כל הדרך ולא נעזוב אתכם עד לרגע שנראה אצלכם את השינוי

קשר ראשוני

ייעוץ

תוכנית פעולה

קבע פגישת ייעוץ ללא עלות

בואו נדבר יותר על צרכי SharePoint הספציפיים שלך.

המלצות

חברת שרותי מזון, רעננה

"חברת אופק פוינט תוכנה העבירה את הידע בצורה מצוינת תוך שימוש בדוגמאות שלא ידענו כלל על קיומם. ההכשרה וההדרכה שהם נתנו לנו הייתה ממוקדמת יעילה ועם ערך מוסף אמיתי לחברה שלנו. אין ספק שנמשיך לעבוד איתם בעתיד בפרוייקטים עתידיים"

חברת ייעוץ הנדסי, ת"א

"נעזרנו בחברת אופק פוינט תוכנה כדי לעזור לחברה שלנו בפיתוח פורטל פנים ארגוני של SharePoint על בסיס Microsoft 365 חדש ואנחנו לא יכולים להפסיק להתפעל ממה שבוצע אצלנו. השירותיות, ההבנה העסקית והיכולות המקצועיות פשוט רתמו את כלל החברה לשימוש במערכת. החברה באמת מקצועית מגיבה מהר, מקצועית, קל לעבוד איתם, והשירות במחיר ללא מתחרים. "

ערן, מנמ"ר חברת תרופות

"הופתענו לטובה כמה הצלחנו להשיג במהלך ייעוץ של כמה ימים ספורים. עמירם עזר לנו מאוד לתת מענה לצרכים הספציפיים של החברה שלנו, לא נהסס להעזר בו שוב בפרוייקטים נוספים שלנו"

יוסי, מנכ"ל חברת לוגיסטיקה, נתניה

"ב-5 השנים האחרונות נתתי אמון בחברת אופק פוינט תוכנה לבניית מערכת ניהול המסמכים הארגונית שלנו. ההטעמה היישום והפיתוח היו ברמה גבוהה מאוד – ואני שמח על ההחלטה. אני חש, שישנה הבנה לצרכים ושאיפה אמיתית ושיח משותף להגשים את המטרות והתוצאות, אני מאמין כי צפויה לנו דרך משותפת גם לשנים הקרובות."